Agroturystyka

Krystan

Szklarska Poręba

Karkonoskie Siodło

Kostrzyca k.Karpacza

zobacz więcej

Aktywny wypoczynek

dodaj obiekt

Pensjonaty

Pod Różami

Szklarska Poręba

Lider

Szklarska Poręba

zobacz więcej

Statystyka

  • Wszytkich: 1243256
  • W tym roku: 154439
  • W tym miesiącu: 16260
  • Dziś: 590
  • Online: 18

W Szklarskiej Porębie powstanie stacja pogotowia ratunkowego

Od 1 listopada w Szklarskiej Porębie zacznie działać stacja pogotowia ratunkowego. Do tej pory, karetki musiały każdorazowo do miasta dojeżdżać, co zdecydowanie wydłużało czas interwencji.

 

O utworzenie stacji pogotowia ratunkowego w Szklarskiej Porębie zabiegano od dawna, jednak dopiero w ostatnich miesiącach sprawę udało się ostatecznie załatwić. Karetka będzie stacjonować w remizie strażackiej na terenie miasta. To znacznie przyspieszy czas dojazdu do chorych.

W skład jeleniogórskiego pogotowia wchodzi w sumie 14 zespołów karetek obsługujących nie tylko Jelenia Górę ale też Kowary, Leśną a niebawem też Szklarską Porębę.

Prawdopodobnie wkrótce, można spodziewać się również utworzenia nowej stacji pogotowia w pobliskim Karpaczu. W tej sprawie rozmowy z władzami województwa mają się wkrótce rozpocząć.

Komentarze mieszkańców:
- Przy takim natężeniu ruchu turystycznego, jaki obserwujemy w sezonie jest to wymóg konieczny. A i my, mieszkańcy będziemy czuć się bezpieczniej. Brawo władze miasta!

- Bardzo dobra inicjatywa ,wielokrotnie musieliśmy tłumaczyć się naszym Gościom czemu po pomoc muszą jechać do Jeleniej Góry

- Brawo. Kapitalna sprawa

Jeżeli chcecie Państwo otrzymywać najnowsze informacje z regionu, informacji o nowo dodanych obiektach turystycznych proszę wypełnić poniższy formularz.

Gwarantujemy nie wysyłać spamu a jedynie informacje związane z portalem.

Zapraszamy.

    

(*) - pole obowiązkowe